Haddonfield

Lunární fáze

CURRENT MOON

Historie města

Historie Haddonfield


První zmínky o městu jsou kolem 23. října 1682 (přestože hrad ze 14. století napovídá o ještě dávnější historii města), kdy na území dnešního Haddonfieldu vstoupil Francis Collins, jež se stal prvním osadníkem města a brzy jej následovali další. 
John Haddon, který byl zámožným obchodníkem s kouzelnými raritami, v roce 1698 brzy odkoupil území, avšak musel se starat o další zakoupené pozemky a tak namísto sebe, poslal uplatňovat nároky na pozemek a jeho hospodářství svou dvacetiletou dceru Elizabeth.

Elizabeth Haddon přijela v červnu roku 1701 a toto území pojmenovala "Haddonfield" na počest svého otce.
Haddonfield prošel mnohými změnami do roku 1762 stihla Elizabeth do svých 82 let zřídit místní hřbitov s kaplí a náměstí. Do roku 1777 zůstal Haddonfield opuštěný a chátral. Dokud jej téhož roku neobjevili kouzelníci, kteří se rozhodli město rozšířit o budovy, které v Haddonfieldu můžeme nalézt i dnes.
Haddonfield vzkvétal celé 18. století, kdy býval důležitou součástí kouzelnického světa, obzvláště kvůli pokročilému silničnímu systému, který vedl do sousedních měst, z nichž jedno se dochovalo do dnes - Bedford Falls.

Jeho vzkvétání však mělo spád na přelomu 18. a 19. století, kdy se do města dostali vlkodlaci i upíři, kteří však nemohli vystát ani jeden druhého a po vyvraždění téměř celého města konečně dostáli smíru. Říjen roku 1875 je památečným pro všechny strany, neboť upíři i vlkodlaci dostali svou část území, většinou lesy, které jsou tak přes noc nebezpečnými. Tato dohoda však měla podmínku pro občany a to sice zákaz vycházení po setmění, což netrvalo dlouho, neboť tehdejší správce města John Van Court vydal vyjimku pro slavnosti Halloweenské, proto se město roku 1880 přejmenovalo na Haddonfield - Halloween Town, v jehož Halloweenský duch zůstává do dnes.

Místní plátek tak roku 1890 popsal Haddonfield - Halloween Town jako krásnou vesnici s temnými stíny ulic, rozsáhlými lesy bez písků a komárů. Vlkodlaci a upíři byli pro dobro  města utajováni,

Roku 1900 se však upíři spolčili s vlkodlaky a vydobili si své místo ve městě roku 1916, jako plnohodnotní občané, což se nelíbilo spoustě obyčejným kouzelníkům a z toho důvodu město brzy všichni opustili. Zůstaly po nich jen prázdné domy, které postupně zabydleli upíři i vlkodlaci, kteří mezi sebou byli takto schopni existovat, na pokraji společnosti. Avšak nenašel se nikdo, kdo by se o město staral a dával náplasti na jeho poranění způsobená rozvernými vlkodlaky.

Město chátralo a brzy se z něj stalo strašidelné místo, město duchů, který se každý obával navštívit, ovšem až na odvážnou Boru Rodriguez, která město vzala do svých rukou roku 2006. Avšak neměla je nikdy tolik ráda, jako jeho sousední Bedford Falls.

Haddonfield zůstal opuštěn a neobydlen, později na přelomu roku 2009/2010 byl však s úspěchem předán současnému správci -  Lucienn Lescöt Black, která si město okamžitě zamilovala pro jeho takříkajíc pochmurnost. Ve snaze udržet hodnotu a ctnost města je přejmenovala v původní název - Haddonfield. Veškerou tržbu místního hostince věnuje na údržbu objektů v okolí. Především hostince samotného, ke kterému později připojila další patra s možností ubytování. 
20.9.2012 obnovila Lucienn kapli, téhož dne byla obnovena funkce hrobníka, jímž se stala Lara Radll.
Na počátku října 2012 se rozrostl Haddonfield o ohradu s draky, které dostala na péči Adelaida Stark.
Na přelomu měsíce října a listopadu roku 2012 nejsou o Adelaidě Stark žádné další informace, její místo plně nahradila Alisha Snatcher.
25.10.2012 zaznamenán článek o Haddonfieldu v Denním Věštci.
25.12.2012 zaznamenán útok na hostinského Paula, o několik dní později byla přijata posila, barman Desmond Miles. Obyvatelstvo se rozšířilo o několik kouzelníků, renovovány staré domy.
Žádné komentáře